Kényeztet, gyógyít, szépít: a masszázs
Nincs is annál finomabb kényeztetés, mint egy frissítő masszázs, amely felpezsdíti a testet és elcsendesíti a lelket. A speciális kozmetikai masszázs lassítja a bőr öregedését és segíti a hatóanyagok jobb felszívódását is. Kényeztesd magad masszázzsal!
Nem tudjuk, ki volt az első, aki a masszázst gyógyító céllal alkalmazta, de a tudósok azt feltételezik, hogy már az ősemberek is ösztönösen simogatták, dögönyözték egyes testrészeiket. Hiszen amikor megfájdul valamelyik testrészünk, ösztönösen odakapunk, dörzsöljük, nyomkodjuk. E mozdulatok pedig a masszázs alapjának is tekinthetők. Ezért sokan azt vallják, hogy a masszázs a legősibb gyógymódok közé tartozik.
A masszázs annyira elterjedt, hogy még elnevezésének pontos eredete sem ismert. Származhat a görög massein (dörzsölni, gyúrni) szóból, a héber majes vagy az arab mass (kézzel simogatni, nyomni) szavakból.
A legrégebbi, masszírozással kapcsolatos feljegyzések Indiából származnak. A kezelést az arcon kezdték, majd a törzsön folytatták, végül a végtagokat nyomkodták és dörzsölték. A mozdulatokat mindig belülről kifelé haladva végezték, hogy a rosszat, a betegséget és a gonoszt így nyomják ki a testből.
Nagy hagyománya volt a masszírozásnak az ókori Egyiptomban is. Az egyiptomiak – a holttestek balzsamozása miatt - ugyanis nagyon jól ismerték az emberi test felépítését. Elsősorban a talpmasszázst alkalmazták, legalábbis erre utal az az 5000 éves falfestmény, amelyet egy egyiptomi orvos sírkamrájában fedeztek fel. Az asszírok, a babilóniaiak a médek, a perzsák is alkalmazták a masszázst, kifejezetten a sérült katonákat kezelték a speciális gyógyító fogásokkal.
Kínában az orvospapok végezték a masszázst, amelyet a test aktív és passzív tornájával (tai chi) kombinálták. Elsősorban idegrendszeri és vérkeringési problémákat kezeltek és az ujjnyomásos pontmasszázst alkalmazták, amely az akupresszúra alapja.
Európában a kora középkorban nem alkalmazták a masszírozást, csak a 15. századtól kezdik felismerni újra a jelentőségét. Magyarországon Mátyás király udvarában jelennek meg az első hivatásos „masszőrök”, akiket dögönyözőknek neveztek akkoriban. Majd a török hódoltság 150 éve alatt a fürdőkultúrával együtt a masszázs is elterjedt.
A ma ismert masszázsról az első modern, tudományos alapokra épülő feljegyzéseket egy svéd vívómester, Per Henrik Ling írta le. Ismertette a masszázs technikáját, a speciális fogásokat és azok hatását. Innen ered a svédmasszázs elnevezés, amely gyorsan elterjedt Európában és Amerikában is. Majd sorra jelentek meg a speciális, egy-egy betegségre vagy testrészre koncentráló masszázs-fajták. Ilyen például az arc-masszázs, amely a 19. század végén jelent meg.
Az arc-masszázs vagy kozmetikai masszázs számtalan pozitív hatással bír. Segíti a szövetek feszességének megőrzését, így csökkenti az öregedési folyamatokat. A lágy, szinte simogató mozdulatok enyhítik a stressz káros hatását, oldják a feszültséget, segíti az ellazulást, a relaxációt és fantasztikus hatással vannak a bőrre.
Az arcmasszázs pozitív hatásai:
- Elősegíti az elhalt hámsejtek leválását.
- Felgyorsítja a méreganyagok kiürülését.
- Jelentősen javítja a tápanyagok, hatóanyagok felszívódását, mivel masszázs közben növekszik a bőr hőmérséklete.
- Élettel telíti meg a sápadt, fakó bőrt.
- A petyhüdt, laza bőr feszesebbé, teltebbé válik.
- Fantasztikus közérzetet biztosít - káros mellékhatás nélkül.
Kedvet kaptál egy frissítő, kényeztető arcmasszázshoz? Keresd fel kedvenc Kaviczky-kozmetikusodat! A szakemberek pontosan tudják, hogy milyen masszázzsal kényeztessék a testedet és a lelkedet.
Ha otthon is élveznéd a gyengéd masszázst, próbáld ki a Kaviczky Flora’ssencia masszázsgyertyát! Különleges hatóanyagai a hőmérséklet által eljutnak a bőr mélyebb rétegeibe, és belülről ápolják, hidratálják és feszesítik azt. A kellemesen meleg anyag megnyitja a pórusokat és szabad utat biztosít a hatóanyagok intenzív áramlásának, szinte azonnal visszaadja a bőr fiatalos kontúrját.